Twin Packs Chicken

Kyckling i gelé av kyckling buljong
29,00 kr
I lager
SKU
44558
Leverans: 1 - 2 dagar
Twin-Packs är två enportioner av strimlad kyckling i en smakrik gelé av kycklingbuljong. Bryt bara isär, riv upp och använd som topping på våt- eller torrfoder, mellanmål, extra belöning eller som ett komplement till deras måltid.

Tillverkad av smaskiga, högkvalitativa ingredienser, inklusive gårdsuppfödd kyckling och/eller naturligt vildfångad tonfisk.

Varje portion innehåller 88,5 % fuktighet och endast 20 kalorier, plus att vi har tillsatt E-vitamin för immunitet och grönt te-extrakt som antioxidant, så detta är ett mellanmål du kan känna dig trygg med att ge din katt.

Enkla ingredienser utan spannmål, konserveringsmedel och konstgjorda färger, serverat i ett två enportionspåsar.

Mer information
Varumärke Churu
Antal 2-pack
Vikt 2 x 40 gram
Bra att veta Ge som en extra belöning eller mellanmål till din katt.
Innehåll Sammansättning
Kycklingbuljong, Kyckling, Naturliga Smaker, Agar-agar, Guarkärnmjöl, Xantangummi, E-vitamintillskott, Grönt Te-extrakt

Analytiska beståndsdelar
Råprotein (min) 9,00%, Råfett (min) 0,40%, Råfiber (max) 0,30%, Fuktighet (max) 88,50%, Vitamin E (min) 50 IE/kg
Smak Kyckling
Tuggmotstånd 1 av 3 - Mjuk
Fler produkter från Churu
Copyright © 2025 DjurMaxi